Sosyal medyada bizi takip edin!


Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram sayfalarımız aracılığıyla bize her an ulaşabilirsiniz.

Güvenilir & Seri Hizmet

Gümrükleme Hizmetleri

Grupaj Servis, entegre hizmet kapsamında, A karneli Gümrük Müşavirleri önderliğinde uzman kadro ile tüm İstanbul gümrüklerinde hizmet vermektedir. 

Gümrük müşavirliği mesleki bir faaliyettir. Meslek mensuplarının yetki ve sorumlulukları 4458 sayılı gümrük kanunu ile belirlenmiştir. Bu meslek, tam anlamıyla güvene dayalı şekilde yapılmaktadır. Dış ticaret firmalarının dolaylı temsilcisi olarak hizmet üreten gümrük müşavirleri, mevzuat hükümleri karşısında ağır sorumluluklar üstlenmektedir.

Her ülkenin kendine ait bir gümrük mevzuatı ve süreci vardır. Yapılan ihracat ve ithalat taşımalarında bu mevzuata ve sürece uygun hareket etmek işlerin zamanında ve doğru olarak yapılması açısından son derece önem arz etmektedir. Örneğin, hesapta olmayan bir bekleme, lojistikteki iş akışını bozacağı için ithalata konu olan bir ürünün yanlış bir beyan dolayısıyla gümrükte beklemesini hiç kimse istemez. Bu nedenledir ki Gümrük Müşavirlik hizmeti alınacak firmaya karar verilirken seçici davranmak gerekir.

Avrupa Birliği standartlarına ulaşılma çabası ve ülkemizin gelişen dış ticaret hacmi, gümrük işlemlerini çok önemli bir konuma getirmiştir. Bu çerçevede “SONRADAN KONTROL” olarak tanımlanan gümrük denetimlerinde, şirketlerin dış ticaret işlemlerine ilişkin her türlü bilgi, belge ve muhasebe kayıtlarının ayrıntılı olarak incelenmesi esas alınmaktadır.

GRUPAJ SERVİS GÜMRÜK HİZMETLERİ’nin temel prensibi; Gümrük idaresine yapılan beyanın önemi dikkate alınarak, sonradan yapılan kontrollerde müşterilerimizin sorun yaşamaması anlayışı üzerinedir.

GRUPAJ SERVİS GÜMRÜK HİZMETLERİ’nin, Gümrük Müşavirliği mesleğinin gerektirdiği mevzuat bilgisine sahip uzman kadrosu, yasal düzenlemelerde meydana gelen değişiklikleri müşterileri adına sürekli takip edip uygulayarak, yapılan işin, eşyanın sadece gümrükten çekilmesinden ibaret olmadığı bilinciyle, en doğru ve en iyi hizmeti sunmanın sorumluluğunu üzerlerinde taşımaktadır.

SORUNSUZ VE HIZLI GÜMRÜKLEME İŞLEMİ İÇİN, GRUPAJ SERVİS GÜMRÜK HİZMETLERİ MÜŞTERİLERİNE, SİPARİŞ ÖNCESİNDE, MEVZUAT ARAŞTIRMASI YAPILMASINI VE FİRMALARINDAN DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINMASINI ÖNERMEKTEDİR.

    

Paylaş